Sukcesy 1990-1999

Najważniejsze sukcesy uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w latach 1990 - 1999

 

Rok szkolny 1998/1999

Łukasz Karbownik (kształcenie słuchu), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Marioli Urbanek - I miejsce w "Konkursie Solfeżowym klas III szkół muzycznych I stopnia i podstawowych szkół muzycznych" w Bydgoszczy.

Grzegorz Rychlik (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora współczesnego w "Ogólnopolskim Konkursie Pianistyczny dla młodzieży".

 

Rok szkolny 1997/1998

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - wyróżnienie w "VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym 'Chopin dla najmłodszych'" w Antoninie.

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - wyróżnienie w "Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha", Gorzów we Frankfurcie nad Odrą.



Rok szkolny 1996/1997

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - I miejsce w "Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I Stopnia", etap makroregionalny w Bydgoszczy.

Elżbieta Kaleńczuk (wiolonczela), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja - I miejsce w "Konkursie Młodego Wiolonczelisty" w Bydgoszczy.

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - III miejsce w "Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I Stopnia" w Warszawie.

Maria Waśkiewicz (kształcenie słuchu), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Marioli Urbanek - III miejsce w "Konkursie Solfeżowym klas III szkół muzycznych I stopnia i podstawowych szkół muzycznych" w Bydgoszczy.

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

Michał Kosmowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

Anna Dolska (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - stypendium artystyczne Prezesa Rady Ministrów.

 

Rok szkolny 1995/1996

Natalia Banach (kształcenie słuchu), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Marioli Urbanek - III miejsce w "Konkursie Solfeżowym klas III szkół muzycznych I stopnia i podstawowych szkół muzycznych" w Bydgoszczy.

 

Rok szkolny 1994/1995

Radosław Korpyta (kształcenie słuchu), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Marioli Urbanek - I miejsce w "Konkursie Solfeżowym klas III szkół muzycznych I stopnia i podstawowych szkół muzycznych" w Bydgoszczy.

Elżbieta Skurczak (kształcenie słuchu), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Marioli Urbanek - III miejsce w "Konkursie Solfeżowym klas III szkół muzycznych I stopnia i podstawowych szkół muzycznych" w Bydgoszczy.

 

Rok szkolny 1993/1994

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - I nagroda "Makroregionalny Konkurs Młodych Pianistów" w Bydgoszczy.

Michał Kosmowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - II nagroda "Makroregionalny Konkurs Młodych Pianistów" w Bydgoszczy.

Anna Lignowska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - I grupa "Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Elblągu.

Szymon Zuchlke (saksofon), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgra Michała Koniecznego - I grupa "Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Elblągu.

Szymon Zuchlke (saksofon), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgra Michała Koniecznego - I grupa "Ogólnopolskie Przesłuchania klas Instrumentów Dętych Drewnianych" w Olsztynie.

Magdalena Żak (fortepian), Państwo¬wa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - I grupa "Makroregionalne Przesłuchania Pianistyczne Szkół Muzycznych II stopnia" w Gdańsku.

Maciej Majcherczak (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - I grupa "Makroregionalne Przesłuchania Pianistyczne Szkół Muzycznych II stopnia" w Gdańsku.

Sabina Dzwoniarek (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - II grupa "Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Elblągu.

Anna Masłowska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - II grupa "Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Elblągu.

Anna Lignowska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - II grupa "Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Olsztynie.

Magdalena Żak (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - II grupa w "Ogólnopolskich Przesłuchaniach Pianistycznych Szkół Muzycznych II stopnia" w Warszawie.

Maciej Majcherczak (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - II grupa w "Ogólnopolskich Przesłuchaniach Pianistycznych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Warszawie.

 

Rok szkolny 1992/1993

Anna Suchomska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - I miejsce "I Pilskie Spotkania Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Pile.

Piotr Grelowski (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - I miejsce (grupa młodsza) "Regionalny Konkurs Pianistyczny 'Od Bacha do...'" w Poznaniu.

Sylwia Centkowska (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - I miejsce (grupa starsza) "I Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół i Ognisk Muzycznych Regionu Wielkopolski 'Od Bacha do...'" w Poznaniu.

Jolanta Karge (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - II grupa "I Pilskie Spotkania Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych" w Pile.

 

Rok szkolny 1991/1992

Jolanta Brózda (historia muzyki), Państwowa Szkołą Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Grażyny Kędziory - I miejsce w "Makroregionalnym Konkursie Wiedzy o Witoldzie Lutosławskim" w Bydgoszczy.

Beata Szpurgis (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej - II grupa ­"Makroregionalne Przesłuchania Pianistyczne Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Gdańsku.

Anna Suchomska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - II miejsce - "Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Pile.

Anna Suchomska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - II miejsce - "Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Olsztynie.

Agnieszka Szott (œpiew), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Izabeli Lelewskiej-Drążkowskiej - III miejsce - "I Pomorski Przegląd Pieœni Polskiej" w Bydgoszczy.

Ryszard Borysionek (akordeon), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgra Henryka Mendaka - III miejsce - "VI Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy" w Grudziądzu. 

Anna Suchomska (flet), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Antoniny Barbary Nowaczyk - stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki w formie konsultacji muzycznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jolanta Brózda (historia muzyki), Państwowa Szkołą Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Grażyny Kędziory - IX miejsce w "Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Witoldzie Lutosławskim" w Olsztynie.

 

Rok szkolny 1990/1991

Beata Szpurgis (fortepian), Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, klasa mgr Jolanty Reszelskiej ­ wyróżnienie - "Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego dla Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia" w Piotrkowie Trybunalskim.