DOSTĘPNOŚĆ
TERMOMODERNIZACJA

2020-2029

Najważniejsze sukcesy uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w latach 2020 - 2022

 

Rok szkolny 2021/2022

Maria Kasińska (fortepian), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie Jolanty Reszelskiej, I-miejsce w "Ogólnopolski Konkurs Muzyki Instrumentalnej im. K Kurpińskiego we Włoszakowicach w kategorii szkół muzycznych II stopnia".

Agata Brandenburger (skrzypce), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Natalii Kwiatkowskiej, I-miejsce w Konkursie skrzypcowo-gitarowy „Urocza Miniatura” w Złotowie.

Laura Sztuk (skrzypce), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Natalii Kwiatkowskiej I-miejsce XII Konkursie skrzypcowo-gitarowym „Urocza Miniatura” w Złotowie.

Lena Ciepłuch (wiolonczela), uczennica Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, I-miejsce w VIII Ogólnopolskich Spotkania Młodych Wiolonczelistów „Wiolonczelka 2022”.

Andrzej Wasilewski (skrzypce), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Natalii Kwiatkowskiej II-miejsce XII Konkursie skrzypcowo-gitarowym „Urocza Miniatura” w Złotowie.

Emma Bennekin (fortepian), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie Małgorzaty Śmigielskiej, II-miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Wiosenne Spotkania Muzyczne" w Kolbuszowej.

Angelina Litwinienko (wiolonczela),  uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, III miejsce w "Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim"  w Zielonej Górze.

Lena Grabowska (skrzypce), uczeniica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, III-miejsce w XII Konkursie skrzypcowo-gitarowym „Urocza Miniatura” w Złotowie.

Agata Brandenburger (skrzypce), Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Natalii Kwiatkowskiej, III-miejsce w Festiwalu Młodego Wirtuoza – Ogólnopolski Konkurs Muzyczny – on line.

Angelina Litwinienko (wiolonczela),  uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Jana Sebastiana Bacha w "Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim"  w Zielonej Górze.

Marta Jemioł (wiolonczela), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie w klasie mgr Emilii Jackiewicz, wyróżnienie w "VI Ogólnopolskim konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pianistów" w ramach Festiwalu FORTE.

Magdalena Podgórska (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach Festiwalu FORTE.

Magdalena Podgórska (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu PRESTO.

Nadia Pawlak (skrzypce), uczeniica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu PRESTO.

Nadia Pawlak (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach Festiwalu FORTE.

Lena Grabowska (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach Festiwalu FORTE.

Franciszek Białkowski (wiolonczela), uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr mgr Emilii Jackiewicz, wyróżnienie  w VI Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach FESTIWALU PRESTO w Poznaniu.

Sylwia Budnik (wiolonczela), uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr mgr Emilii Jackiewicz, wyróżnienie  w VI Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach FESTIWALU PRESTO w Poznaniu.

Franciszek Małachowski (wiolonczela), uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr mgr Emilii Jackiewicz,  laureat  VI Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach FESTIWALU PRESTO w Poznaniu.

Lena Grabowska (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu PRESTO.

Pola Bembnista (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Sebastiana Czaji, wyróżnienie "V Ogólnopolskim  Konkursie" w ramach Festiwalu W BAROKOWYM STYLU w Poznaniu.

Adrianna Binkis (altówka), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Elżbiety Barteckiej, wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu PRESTO.

Agata Brandenburger (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Natalii Kwiatkowskiej, wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu PRESTO.

Laura Sztuk (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Natalii Kwiatkowskiej I-miejsce wyróżnienie w Festiwalu Młodego Wirtuoza – Ogólnopolski Konkurs Muzyczny – on line.

Urszula Wachowska (audycje muzyczne,) uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, przygotowana przez mgra Mateusza Pieroga, wyróżnienie w I Ogólnopolskim Drużynowy Konkurs Wiedzy o polskich kompozytorach - "Kazimierz Serocki - życie i twórczość" w Nadarzynie.

Mikołaj Pyszniak (audycje muzyczne) uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, przygotowany przez mgra Mateusza Pieroga, wyróżnienie w I Ogólnopolskim Drużynowy Konkurs Wiedzy o polskich kompozytorach - "Kazimierz Serocki - życie i twórczość" w Nadarzynie.

 

Rok szkolny 2020/2021

Angelina Litwinienko (wiolonczela),  uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, II miejsce w "Ogólnopolskich Konfrontacjach wiolonczelowych" w Bydgoszczy.

Lena Ciepłuch (wiolonczela),  uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, II miejsce w "Ogólnopolskich Konfrontacjach wiolonczelowych" w Bydgoszczy.

Angelina Litwinienko  (wiolonczela), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, II-miejsce w "Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych" w Elblągu.

Gabriela Kmiotek (altówka), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Elżbiety Barteckiej, III-miejsce w "VII Konkursie Altówkowym" w Gdańsku.

Żaneta Wachowiak (fortepian) , uczennica Państwowej Szkoły I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr Małgorzaty Śmigielskiej, wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Muzyka polska i nie tylko" w Gorzowie Wielkopolskim.

Julia Czerniawska (wiolonczela),  uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, wyróżnienie w "Ogólnopolskich Konfrontacjach wiolonczelowych" w Bydgoszczy.

Franciszek Małachowski (wiolonczela), uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Emilii Jackiewicz wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach V Festiwalu PRESTO.

Anna Klaszyńska (rytmika), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie rytmiki, wyróżnienie w "I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Szkolną Miniaturę" zorganizowanym przez Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Pile.

Lena Grabowska (skrzypce), uczeniica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach V Festiwalu PRESTO.

Gabriela Kmiotek (altówka), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Elżbiety Barteckiej, wyróżnienie Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach V Festiwalu PRESTO.

Nadia Zuzanna Pawlak (skrzypce), uczeniica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach V Festiwalu PRESTO.

Magdalena Podgórska (skrzypce), uczeniica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Doroty Augustyniak, wyróżnienie w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach V Festiwalu PRESTO.

Sofija Kyshyshian (wiolonczela), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Emilii Jackiewicz, wyróżnienie w "V Ogólnopolskim  Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów" w ramach Festiwalu FORTE.

Marta Bryk (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr Anny Jurkowskiej,  wyróżnienie podczas IV  Międzyszkolnych Przesłuchań "Preludium konkursowe - Viole i Violinki" w Górsku. 

Marta Bryk (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie mgr Anny Jurkowskiej,  wyróżnienie  w Ogólnopolskim "Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów", w ramach V Festiwalu PRESTO w Poznaniu.

Angelina Litwinienko  (wiolonczela), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, tytuł laureat w "IV Ogólnopolskim  Konkursie" w ramach Festiwalu W BAROKOWYM STYLU w Poznaniu. 

Amelia Jędrzejczyk (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgra Sebastiana Czaja, tytuł laureata w "IV Ogólnopolskim  Konkursie" w ramach Festiwalu W BAROKOWYM STYLU w Poznaniu. 

Amelia Jędrzejczyk (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgra Sebastiana Czaja, tytuł laureata w "V Ogólnopolskim  Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów" w ramach Festiwalu FORTE.

 

Rok szkolny 2019/2020

Angelina Litwinienko (wiolonczela),  uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, IV miejsce w "42 Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze.

Amelia Jędrzejczyk (skrzypce), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznejk II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgra Sebastiana Czaja, tytuł Laureata w Międzynarodowym Festiwalu w "Barokowym Stylu" w Poznaniu.

Angelina Litwinienko (wiolonczela), uczennica Państwowej Szkoły Muzycznejk II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile, w klasie mgr Kamili Wiśniewskiej-Czaja, tytuł Laureata w Międzynarorodowym Festiwalu w "Barokowym Stylu" w Poznaniu.